نگاه «ما می توانیم» یکی از دستاورد های ناوگروه 86 بود

بهادری جهرمی:

نگاه «ما می توانیم» یکی از دستاورد های ناوگروه 86 بود

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه بعضی از دوستان با تردید به طرح ماموریت ناوگروه 86 نگاه می کردند، گفت: نگاه «ما می توانیم» که یکی از دستاورد های خیلی خوب این حرکت بزرگ بود، موجب انجام این ماموریت بزرگ شد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری آیت البرز، علی بهادری جهرمی سخنگو و دبیر هییت دولت امروز (شنبه 28، بهمن) در همایش ملی تبیین ابعاد و دستاورد های ناوگروه 86 نداجا که در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با بیان اینکه توفیق پیدا کردم کمتر از یک شبانه روز مهمان ناوگروه 86 باشم و غیر از گزارش هایی که شنیده بودیم و خوانده بودیم، خیلی روز خاطره انگیزی بود و نکاتی به ذهن من رسید که چه عواملی باعث شد ناوگروه 86 نیروی دریایی از این ماموریت سخت و مهم که دور زدن به دور دنیا بود و حدود 8 ماه به طول انجامید سربلند بیرون آید که به بررسی نکاتی در این زمینه می پردازم.

وی گفت: نکته اول فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در عین تخصص، تجربه و پیشکسوت بودن در حوزه تخصصی خود یک فرمانده کاملاً مردمی و دوست داشتنی در میان آحاد کارکنان نیروی دریایی است که با گوشت و پوست و استخوان خود تخصص دریانوردی را لمس کرده است و احساس مشترکی با نیرو های خود دارد.

سخنگو و دبیر هییت دولت ادامه داد: مسیله دوم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هم به آن اشاره کردند «نگاه ما می توانیم» بود؛ حتی بعضی از دوستان با تردید به طرح ماموریت ناوگروه 86 نگاه می کردند، اما نگاه ما می توانیم که یکی از دستاورد های خیلی خوب این حرکت بزرگ و در امیر دریادار ایرانی و تک تک اعضای ناو گروه 86 کاملاً مشهود بود، موجب انجام این ماموریت بزرگ شد؛ خیلی جالب است آن روزی که من توفیق داشتم مهمان کارکنان ناوگروه 86 بودم کارکنان ناوگروه خیلی علاقمند بودند که عملیات های بزرگتری را انجام دهند؛ نگاه ما می توانیم امروز در مجموعه های مختلف کشور به ویژه در نیرو های نظامی زنده شده است و یکی از الگو های ما می توانیم در نیروی دریایی ارتش کاملاً مشهود است.

بهادری جهرمی اظهار داشت: مسیله سوم وحدت کلمه است وقتی عزیزان نیروی دریایی را در مجموعه های مختلف و به طور خاص در ناو گروه 86 می دیدیم، ناظر بیرونی احساس می کند که داخل یک خانواده رفته است و این مسیله بسیار با ارزشی است؛ مجموعه های نظامی معمولاً صرفاً با شاخصه های اقتدار، توان رزمی و انظباط نظامی و وجاهت رسمی شناخته شده اند که در کنار همه اینها که مجموعه نیروی دریایی در حد اعلا از آن برخوردار هستند، رسمیت ها و جدیت های نظامی هرگز مانع وحدت، مودت، دوستی، عطوفت و رفاقت خانواده نیروی دریایی نشده است و تصور نمی کردم وقتی وارد یک یگان نظامی بشوم با یک همچین رفاقت و نزدیکی مواجه شوم.

وی خاطرنشان کرد: هرجا وحدت کلمه باشد پیروزی و موفقیت قرین آن خواهد بود که جزو ویژگی های متمایز این ناو گروه و مجموعه دلاورمردان نیروی دریایی است که باید قدر آن را دانست.

سخنگوی دولت گفت: نکته آخر اخلاق شگرف و دوست داشتنی فرماندهان و سایر کارکنان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است که یکی از تمایز های اساسی نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران با سایر نیرو های مسلح ارتش های جهان به شمار می رود.

وی اظهار داشت: این دوره 232 روز یک دوره تعلیم و تربیت و یک دوره رشد فضایل اخلاقی برای اعضای ناو گروه بود که به واسطه حس مودتی که در بین کارکنان ناوگروه ایجاد شده حتی کسانی که در طول ماموریت دچار کسالت شده بودند علاقه داشتند به ماموریت ادامه بدهند.

بهادری جهرمی  در پایان خاطرنشان کرد: تک تک اعضای ناوگروه یک مربی اخلاق شده بودند و اگر ابتدای حرکت ناوگروه یک متربی اخلاقی بودند، انتهای سفر تک تک اعضای ناوگروه یک مربی اخلاق بودند که این امر نشان می دهد نیرو های مسلح ما پیشرو بودنشان در فضایل اخلاقی محدود به 8 سال دفاع مقدس نبوده و نیست.

نگاه «ما می توانیم» یکی از دستاورد های ناوگروه 86 بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاه «ما می توانیم» یکی از دستاورد های ناوگروه 86 بود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاه «ما می توانیم» یکی از دستاورد های ناوگروه 86 بود"، کلیک کنید.