جریمه ایلان ماسک به دلیل قطع عضو یکی از کارمندان!

به گزارش خبرگزاری آیت البرز، شرکت حوزه گردشگری فضایی اسپیس ایکس (SpaceX) متعلق به «ایلان ماسک»، پس از اینکه یکی از کارکنانش این ماه با حادثه ای مواجه شد که تقریبا منجر به از دست دادن یکی از اعضای بدن او شد، 3600 دلار جریمه شده است.

براساس گزارش مجله آیت البرز، براساس اطلاعات ارایه شده توسط اداره کار و صنایع ایالت واشنگتن که رویترز آن ها را مشاهده کرده است، این حادثه در کارخانه ردموند رخ داده است و طی آن یک رول از مواد کارخانه سقوط کرده و پای یکی از کارکنان را له کرده است. بازرسان این حادثه از جراحت این کارمند به عنوان «یک قطع عضو تقریبی» یاد کرده اند.

گزارش های مربوط به این حادثه در زمانی منتشر شده است که نگرانی های زیادی در مورد ایمنی کارمندان این شرکت وجود دارد.

جریمه هنگفت ایلان ماسک به دلیل قطع عضو یکی از کارمندان!

افزایش حوادث در کارخانه های اسپیس ایکس

رویترز اواخر سال گذشته در تحقیقاتی گفته بود که از سال 2014 تاکنون بیش از 600 آسیب گزارش نشده در کارخانه های اسپیس ایکس وجود داشته است. همچنین میانگین نرخ آسیب سه کارخانه آن بسیار بیشتر از میزان آسیب گزارش شده در سراسر صنعت فضایی بوده است.

ماه گذشته نیز این شرکت از سوی همسر یکی از کارمندان خود که جمجمه اش در سال 2022 شکسته بود، با اتهام سهل انگاری روبرو شده بود و جریمه شد. براساس گزارش اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA)، این کارمند که «فرانسیسکو کابادا» نام دارد، در آن زمان مشغول بررسی موتور اسپیس ایکس بوده است که دچار شکستگی جمجمه و ضربه به سر شد و به دنبال این حوادث به کما رفته است.

227227

جریمه ایلان ماسک به دلیل قطع عضو یکی از کارمندان!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جریمه ایلان ماسک به دلیل قطع عضو یکی از کارمندان!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جریمه ایلان ماسک به دلیل قطع عضو یکی از کارمندان!"، کلیک کنید.