سرنوشت تلخ توپولف 57 تنی؛ غول آهنی برای همیشه از کیش رفت + فیلم

سرنوشت تلخ توپولف 57 تنی؛ غول آهنی برای همیشه از کیش رفت + فیلم

آفتاب نیوز :

این هواپیما با وزن 57 تن از 29 بهمن سال 89 پس از آخرین پرواز از تهران به مقصد کیش، در شمار هواپیماهای از رده خارج قرار گرفت و تا اسفند 1394 در فرودگاه بین المللی کیش نگهداری می شد؛ اما پس از مدتی به منظور ایجاد یک جاذبه گردشگری به خط ساحلی کنار کشتی یونانی منتقل شد.

این توپولف مدتی نیز به عنوان رستوران و کافی شاپ پذیرای گردشگرانی بوده که برای دیدن غروب زیبای کیش به بخش جنوب غربی جزیره می رفتند؛ کیشوندان و گردشگران تصاویر خاطره انگیزی از این غول آهنی دارند.

اما متاسفانه با شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ایجاد شده، همه چیز تغییر کرد و غول آهنی ماجرای ما در سراشیبی پایان خود قرار گرفت.

در نهایت این جاذبه گردشگری که متعلق به شرکت کیش ایر بود، به حال خود رها شد و وضعیت به گونه ای رقم خورد که غول آهنی زیبای داستان ما که پذیرای هزاران گردشگر بود، در سایه بی توجهی مسوولان گردشگری، چهره ای زشت به خود گرفت و کار تا جایی پیش رفت که فرسودگی آن تهدیدی برای گردشگران شد.

پس از پیگیری ها در رابطه با وضعیت فرسوده و خطرآفرین این هواپیمای 57 تنی، «نگین رویوفی» رییس اداره توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در نهم مرداد 1402 اعلام کرد که نسبت به انتقال این هواپیما چندین بار با شرکت کیش ایر نامه نگاری شده است.

در ادامه پیگیری ها نیز شرکت هواپیمایی کیش ایر در مردادماه اعلام کرد که شرکت اقدامات قانونی لازم برای انتقال این هواپیما را آغاز کرده و این غول آهنی رها شده در نوار ساحلی کیش به فروش گذاشته شده است تا اسقاط و از محل منتقل شود.

سرنوشت تلخ توپولف 57 تنی کیش می توانست به گونه ای دیگر رقم بخورد و این هواپیما با کمی توجه در نگهداری آن، همچنان به عنوان یک جاذبه گردشگری در نوار ساحلی باقی بماند؛ اما امروز کار به جایی رسید که توپولف معروف جزیره کیش، چاره ای جز خداحافظی با کیش نداشت.

در دنیایی که همین بیخ گوشمان شهر «وان» ترکیه با ساخت چند المان گربه بدون هیچ قدمت تاریخی و داستان سرایی در مورد آن، سالانه هزاران گردشگر جذب می کند، قطع یقین همین هواپیمای 57 تنی الماسی بود که در لابه لای ندانم کاری ها به خاک سپرده شد.

انتقال زمینی این هواپیمای غول پیکر به ساحل کشتی یونانی که 42 متر طول و 38 متر عرض دارد، در سه روز و در یک مسیر 14 کیلومتری از فرودگاه کیش انجام شده بود که هنوز هم یک رکورد جهانی در این زمینه محسوب می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرنوشت تلخ توپولف 57 تنی؛ غول آهنی برای همیشه از کیش رفت + فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرنوشت تلخ توپولف 57 تنی؛ غول آهنی برای همیشه از کیش رفت + فیلم"، کلیک کنید.