خبر مهم معاون وزیر کار برای یارانه بگیران/ این افراد یارانه یک میلیون تومانی می گیرند

خبر مهم معاون وزیر کار برای یارانه بگیران/ این افراد یارانه یک میلیون تومانی می گیرند

به گزارش خبرگزاری آیت البرز علیرضا عسگریان افزود: جهت اجرای این برنامه، جلسات متعدّدی با سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار و مقرّر شد اعتبار خرید سبد غذایی رایگان مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشتمل بر 16 قلم کالا از جمله؛ لبنیات، پروتیین، غلات، حبوبات، میوه و سبزیجات و مغزدانه و … از طریق طرح الکترونیکی کالابرگ به حساب یارانه سرپرست خانوار کودکان زیر پنج سال مبتلا به سوءتغذیه در دهک های 1 تا 7 درآمدی واریز شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ایرنا افزود: اعتبار ماهانه در نظر گرفته شده برای هر خانوار مبتنی بر تعداد کودک مشمول است؛ برای هر کودک در خانوار دهک های 1 تا 5درآمدی، اعتبار یک میلیون تومانی و برای هر کودک در دهک های 6 و 7 درآمدی، اعتبار 600 هزار تومانی شارژ می شود.

وی گفت: ابتدا اطلاعات کودکان زیر پنج سالی که نیازمند حمایت هستند، از طریق پایش شاخص های تن سنجی کودک (اندازه گیری قد، وزن و BMI و مقایسه با منحنی های رشد) در مراکز وخانه های بهداشت شهری و روستایی به منظور کاهش نیازهای غذایی تغذیه (برای رفع لاغری شدید، کم وزنی و کوتاه قدی) شناسایی شده و پس از جمع بندی داده ها توسط دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی و پس از وسع سنجی اجرایی می شود.

وی تصریح کرد: در مرحله اول حدود 145 هزار کودک به وزارت متبوع معرفی و پس از وسع سنجی در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، 123 هزار و 578 کودک در دهک های یک تا هفت ( 119هزار و 804 سرپرست خانوار) مشمول برنامه شدند.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون اضافه کرد: در مرحله دوم و سوم نیز در حدود 151 هزار کودک به وزارت متبوع معرفی و پس از وسع سنجی در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان 135هزار و 107 کودک (130 هزار و 547 سرپرست خانوار) مشمول این برنامه شدند.

وی بیان کرد: بر اساس آمارهای موجود استان های گیلان، قم و البرز، با توجه به تعداد مشمولین دارای کمترین کودک مشمول و استان های خراسان، کرمان، سیستان و بلوچستان دارای بیشترین کودک مشمول هستند.

عسگریان افزود: تاکنون در سه مرحله این اعتبار به خانوار مشمول طرح تخصیص یافته است. اعتبار اول در پنجم آبان ماه و مرحله دوم و سوم به صورت همزمان در پنجم دی ماه در حساب سرپرستان خانوار شارژ شد. در صورتی که خانوار از شارژ اعتبار ماهانه خود تا 2 ماه استفاده نکند، اعتبار شارژ شده قبلی در حساب خانوار می ماند، اما شارژ بعدی انجام نخواهد شد؛ لذا لازم است در فرصت تعیین شده نسبت به خرید کالا اقدام کنند.

وی تصریح کرد: عملکرد اجرای این طرح از ابتدا تاکنون در مجموع بیشترین تراکنش ها در سه مرحله مربوط به دهک 2 بوده است.

معاون رفاه و امور اقتصادی گفت: در مرحله اول بیشترین میزان کالای خریداری شده مربوط به برنج، روغن، گوشت سفید و گوشت قرمز بوده و پنیر با رتبه هشتم یکی از کم مصرف ترین کالاها بوده است.

وی بیان کرد: در مرحله دوم و سوم بیشترین میزان کالای خریداری شده به ترتیب مربوط به برنج، پنیر، گوشت سفید و روغن بوده در هر سه مرحله برنج در صدر جدول مصرف کالایی قرار دارد.

عسگریان خاطرنشان کرد: استان های کرمان (21 درصد)، خراسان رضوی (17 درصد) و سیستان و بلوچستان (15 درصد) به ترتیب بیشترین درصد مشارکت و میزان خرید در کشور را داشته اند و استان های البرز، گیلان و قم کمترین میزان مشارکت در مرحله دوم و سوم را داشته اند.

معاون وزیر رفاه یادآور شد: با شارژ همزمان مرحله 4 و 5 در پنجم بهمن ماه سال جاری مصادف با میلاد حضرت علی(ع)، حدود 131هزار و 830 خانوار مشمول می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد کالابرگ خرید کنند. در این مرحله 153 هزار و 400 کودک از سوی وزارت بهداشت معرفی شده و 136 هزار و 555 کودک در دهک های 1 تا 7 درآمدی مشمول این برنامه شده اند.

223225

خبر مهم معاون وزیر کار برای یارانه بگیران/ این افراد یارانه یک میلیون تومانی می گیرند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر مهم معاون وزیر کار برای یارانه بگیران/ این افراد یارانه یک میلیون تومانی می گیرند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر مهم معاون وزیر کار برای یارانه بگیران/ این افراد یارانه یک میلیون تومانی می گیرند"، کلیک کنید.