درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش

درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش

آفتاب نیوز :

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت تخصیص کد رشته های گردشگری و هتلداری در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش، تاکید کرد.

سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش نوشت: فعالیت صنایع گردشگری و هتلداری به صورت دانش محور و کاربردی بوده به طوری که شاخه های متنوع گردشگری و روش های پذیرایی و مهمان نوازی همواره در حال به روز رسانی و بهینه سازی متناسب با نیاز های روز گردشگران است و این امر توجه ویژه به مقوله آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص را بیش از پیش ضروری کرده است.

با عنایت به اینکه در سال های اخیر در هنرستان های زیر مجموعه؛ رشته های گردشگری و هتلداری دایر شده است، ولیکن برای جذب آموزگاران و معلمان متخصص از فارغ التحصیلان این رشته ها در ردیف های استخدامی آزمون سراسری آن وزارتخانه متناسب با نیاز در واحد های زیر مجموعه، اقدام لازم صورت نگرفته است.

همچنین در هنرستان ها و مدارس مرتبط، به دلیل عدم جذب نیروی متخصص و استفاده از متخصصان رشته های غیر مرتبط قطعاً نتایج مدنظر برای توسعه گردشگری حاصل نمی شود.

با توجه به فراخوان جدید استخدامی آن وزارتخانه و عدم درج رشته های مرتبط با صنعت گردشگری دستور فرمایید ضمن اصلاح و درج کد رشته های گردشگری و هتلداری در ردیف های جدید از ظرفیت متخصصان و فارغ التحصیلان رشته های فوق الذکر در این آزمون و آزمون های بعدی استفاده شود.

درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش"، کلیک کنید.