انور ابراهیم: اقدامات رژیم صهیونیستی، عامل تنش در دریای سرخ است

انور ابراهیم: اقدامات رژیم صهیونیستی، عامل تنش در دریای سرخ است

نخست وزیر مالزی، تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه را عامل اصلی تنش در دریای سرخ دانست.

به گزارش آیت البرز، انور ابراهیم، نخست وزیر مالزی به شبکه خبری الجزیره گفت عامل شروع تنش ها در دریای سرخ، یمن نیست بلکه حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه است. به گفته او، تنها راه برای آنکه تمامی تنش های تشدید شده در منطقه غرب آسیا متوقف شوند، پایان تجاوز اسراییل به نوار غزه است.

ارتش یمن در پاسخ به تجاوزارت صهیونیست ها علیه ملت فلسطین، کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی که قصد داشته باشند از دریای سرخ تردد کنند، هدف می گیرد و تاکید دارد عملیات هایش تا زمان پایان یافتن تجاوزارت صهیونیست ها در غزه، متوقف نخواهد شد.

نخست وزیر مالزی گفت لازم است برای پایان یافتن تنش ها به جای آنکه غربی ها به تجاوز علیه یمن متوسل شوند، تجاوزگری رژیم صهیونیستی به نوار غزه پایان یابد و واشنگتن باید کشتار در نوار غزه را متوقف کند. او همچنین تاکید کرد که فلسطینی ها حق داشتن سرزمینشان و تشکیل کشورشان را داشته و مستحق زندگی کردن در یک زندان روباز نیستند.

با ورود جنگ در غزه به صد و بیستمین روز، ارتش رژیم صهیونیستی همچنان به حملات شدید خود به مناطق مختلف ادامه می دهد، حملاتی که به گفته آژانس امداد و کار سازمان ملل در نوار غزه (آنروا) تاکنون 100 هزار نفر در غزه کشته، مجروح یا مفقود و همچنین 17 هزار کودک بی سرپرست بر جای گذاشته است.

در خصوص آخرین آمار تلفات نیز دکتر اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه روز شنبه از افزایش شهدا به 27238 نفر خبر داد. به گفته او 66452 نفر نیز تاکنون زخمی شده اند.

انور ابراهیم در ادامه این مصاحبه گفت: «ما شاهدیم که بزرگترین کشور در جهان (آمریکا) ایتلافی را علیه فقیرترین منطقه در جهان تشکیل داده است. به چه علت؟ برای اینکه اسراییل بتواند فلسطینی ها را بکشد.»

دولت مالزی در دسامبر 2023 در واکنش به جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه ممنوعیت هایی را علیه کشتی های حامل پرچم این رژیم اعلام کرده و لنگر انداختن کشتی های عازم اراضی اشغالی در بنادر کشورش را ممنوع کرد.

انور ابراهیم همچنین از آفریقای جنوبی به خاطر پرونده شکایت اخیرش علیه نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه نزد دیوان بین المللی دادگستری ستایش کرده و گفت کشورش از این شکایت حمایتی کامل به عمل خواهد آورد.

انوار ابراهیم خاطر نشان کرد که سرویس های امنیتی کشورش در تدارک علیه هرگونه عملیات ترور احتمالی علیه فلسطینی ها در بالاترین سطح هوشیاری قرار دارند و مالزی هرگز تلاش برای سوءقصد علیه فلسطینی ها در خاکش را تحمل نخواهد کرد.

نخست وزیر مالزی از کشورهای غربی به خاطر نادیده گرفتن و ادامه دادن به سکوتشان پیرامون «جنایات اسراییل در فلسطین از هفتم اکتبر 2023 تاکنون» انتقاد کرد.

او در بیانیه ای که در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر کرد، نوشت: «کشورهای غربی همچنان چشمشان را به روی جنایات اسراییل می بندند، و عملا در این جنایات شرورانه ضدبشری همدست می شوند.»

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انور ابراهیم: اقدامات رژیم صهیونیستی، عامل تنش در دریای سرخ است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انور ابراهیم: اقدامات رژیم صهیونیستی، عامل تنش در دریای سرخ است"، کلیک کنید.