زلزله در بازار طلا/ کمر قیمت سکه شکست

به گزارش خبرگزاری آیت البرز، همزمان با ریزش شدید قیمت دلار در بازار، قیمت طلا و سکه نیز وارد فاز نزولی شد؛ به طوری که در اولین روز هفته، شاهد ورود سکه و طلا به یک کانال پایین تر بودیم.

گزارش ها از روند بازار طلا حاکی از آن است که قیمت هر گرم طلای 18عیار در بازار 91 هزار تومان ریخت و به 2 میلیون و 793 هزار تومان رسید. هر مثقال طلا نیز در حدود 414 هزار تومان افت قیمت را تجربه و 12 میلیون و 82 هزار تومان قیمت پیدا کرد.

در بازار سکه نیز هر قطعه سکه امامی با کاهش یک میلیون و 421 هزار تومانی، به قیمت 32 میلیون و 132 هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی نیز یک میلیون و 195 هزار تومان، نیم سکه و ربع سکه 600 هزار تومان و سکه گرمی 250 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

بر همین اساس، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی 30 میلیون و 120 هزار تومان، نیم سکه 18 میلیون و 260 هزار تومان، ربع سکه 11 میلیون و 240 هزار تومان و سکه گرمی 5 میلیون و 920 هزار تومان قیمت داشت.

زلزله در بازار طلا/ کمر قیمت سکه شکست

بنا به این گزارش، محمد کشتی آرای، رییس اسبق اتحادیه طلا و جواهر در ارتباط با وضعیت بازار طلا و سکه در اولین روز هفته گفته است: برخلاف هفته گذشته، روند قیمت ها در بازار نزولی بوده؛ تا جایی که قیمت دلار و سکه کاهش محسوسی نسبت به روز پنج شنبه داشته است.

وی با اشاره به کاهش هزار تا یک هزار و 200 تومانی قیمت دلار در بازار آزاد، عنوان کرده؛ قیمت سکه نیز کاهش یک میلیون و 400 هزار تومانی نسبت به معاملات پایانی روز پنج شنبه را تجربه کرده است.

این فعال بازار طلا از کاهش حباب سکه و بازگشت به کانال 4 میلیونی خبر داده و تصریح کرده است: با کاهش قیمت ها در بازار سکه، حباب سکه نیز کاهش یافته و به 4 میلیون و 650 هزار تومان رسیده است.

او درباره ادامه روند نزولی قیمت ها در روزهای آتی گفته است: با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی نباید شاهد تغییر قیمت خاصی در بازار طلا حداقل تا دوشنبه باشیم؛ ولی اگر مدیریت بانک مرکزی در بازار ارز ادامه داشته باشد، باید شاهد کاهش بیشتر قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز باشیم.

223225

زلزله در بازار طلا/ کمر قیمت سکه شکست

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلزله در بازار طلا/ کمر قیمت سکه شکست" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلزله در بازار طلا/ کمر قیمت سکه شکست"، کلیک کنید.