پیشنهادی به نمایندگان مجلس دوازدهم؛ ایجاد بانک اطلاعات وضعیت اجتماعی مردم

پیشنهادی به نمایندگان مجلس دوازدهم؛ ایجاد بانک اطلاعات وضعیت اجتماعی مردم

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیشنهاداتی به نمایندگان ملت مجلس آتی ارایه و ایجاد بانک اطلاعاتی جهت رصد وضعیت اجتماعی مردم را خواستار شد.

سید حسن موسوی چلک در گفت وگو با آیت البرز، ضمن اشاره به اولویت هایی که لازم است نمایندگان مجلس دوازدهم در حوزه رفاه اجتماعی، در راس کار خود قرار دهند گفت: پیگیری برای اجرای قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، مطالبه ای جدی است که انتظار می رود مجلس جدید آن را سرلوحه کار خود قرار دهد.

سیاست های کلی تامین اجتماعی 21 فروردین 1401 در قالب 9 بند توسط مقام معظم رهبری در پی تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و در راستای حمایت از اقشار و گروه های محروم و آسیب پذیر، کاهش نابرابری های اجتماعی و تبعیض های ناروا توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد که موسوی چلک با اشاره به این امر اظهار کرد: با توجه به ابلاغ این سیاست ها توسط رهبری، مجلس آتی تحقق مفاد آن را در اولویت قرار دهد و در صورت لزوم هم در عرصه سیاست گذاری و هم در حوزه نظارت برای نهادینه کردن و اجرایی کردن این سیاست ها تلاش کند.

وی که نکته دیگر را اجرای ماده 57 قانون احکام دایمی برنامه های توسعه دانست که اجرای آن به عنوان یکی از قوانین مهم و کلیدی می تواند حوزه اجتماعی را ارتقاء دهد خاطر نشان کرد: محور اصلی این قانون، توانمندسازی، رفاه، تامین اجتماعی، آسیبهای اجتماعی، پیشگیری، نظام چند لایه تامین اجتماعی و پنجره واحد حمایت های اجتماعی است.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر تجمیع سازمان های دارای فعالیت های موازی گفت: همچنین نیازمند سامانه یکپارچه بانک اطلاعاتی هستیم که وضعیت اجتماعی مردم را به روز رسانی کرده و قابل اتکا و مستند باشد به گونه ای که بر اساس آن برنامه ریزیها و سیاستگذاری ها انجام شود.

وی در ادامه این گفت وگو تعداد زیاد عناوین مجرمانه را چالشی جدی در عرصه اجتماعی مطرح کرد و و از نمایندگان مجلس بعدی خواست تا ورود به این عرصه و برنامه ریزی، در راستای کاهش این عناوین اقدام کرده و برخی از جرایم را به «تخلفات» کاهش دهند.

موسوی چلک از دیگر اولویت هایی که می تواند در دستور کار مجلس آینده قرار گیرد را توانمندسازی فقرا و مناطق محروم خواند و گفت: این موضوع نیازمند بازنگری در قوانین، حمایت، تامین بودجه، ساختاری منسجم و واحد است.

وی همچنین ساماندهی سکونت های غیر رسمی یا محلات ناکارآمد شهری، حاشیه نشینی، حمایت از برنامه های شهری با هدف تلفیق این مناطق در بافت های شهری را از دیگر برنامه هایی عنوان کرد که می تواند برای تعیین تکلیف، مورد توجه نمایندگان بعدی قرار گیرد.

پایان خبر آیت البرز

پیشنهادی به نمایندگان مجلس دوازدهم؛ ایجاد بانک اطلاعات وضعیت اجتماعی مردم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشنهادی به نمایندگان مجلس دوازدهم؛ ایجاد بانک اطلاعات وضعیت اجتماعی مردم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشنهادی به نمایندگان مجلس دوازدهم؛ ایجاد بانک اطلاعات وضعیت اجتماعی مردم"، کلیک کنید.