پایگاه نظامیان آمریکا در سوریه برای دومین بار هدف حمله موشکی قرار گرفت

پایگاه نظامیان آمریکا در سوریه برای دومین بار هدف حمله موشکی قرار گرفت

به گزارش آیت البرز از المیادین، پایگاه نظامیان آمریکا در میدان گازی کونیکو واقع در شرق سوریه با دستکم هشت راکت هدف حمله قرار گرفت.

ساعاتی پیش نیز این مقر نظامیان آمریکایی هدف حمله موشکی قرار گرفته بود.

مقاومت اسلامی عراق از صبح امروز تاکنون چهار پایگاه «عین الاسد» و «حریر» در عراق و همچنین پایگاه «خراب الجیر» و «کونیکو» را در عمق خاک سوریه در واکنش به تجاوزهای آمریکا به مناطقی در 2 کشور، هدف حملات خود قرار داده است.

به گزارش ایرنا ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد شنبه از انجام حملات به مواضعی در خاک سوریه و عراق خبر داد.

آمریکا مدعی است که این حملات در اقدامی تلافی جویانه نسبت به کشته شدن سه نظامی این کشور در پایگاهی در شمال شرق اردن صورت گرفته است.

«یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق بامداد شنبه با تایید حمله آمریکا به غرب کشور خود، تصریح کرد که این حملات، ناقض حاکمیت و با هدف تضعیف دولت بغداد در ایجاد ثبات در کشور صورت گرفته است.

دولت عراق نیز در واکنش به حملات امروز آمریکا به مناطقی در غرب این کشور، تاکید کرد که ایتلاف بین المللی از ماموریت و اختیارات محول شده به آن فراتر رفته و به تهدیدی برای امنیت و ثبات عراق تبدیل شده است.

در همین پیوند، وزارت کشور عراق نیز بعد از ظهر شنبه اعلام کرد که در اعتراض به تجاوزهای آمریکا به خاک این کشور، کاردار سفارت واشنگتن در بغداد را احضار کرده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایگاه نظامیان آمریکا در سوریه برای دومین بار هدف حمله موشکی قرار گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایگاه نظامیان آمریکا در سوریه برای دومین بار هدف حمله موشکی قرار گرفت"، کلیک کنید.