زاکربرگ از بیل گیتس پولدارتر شد

زاکربرگ از بیل گیتس پولدارتر شد

آفتاب نیوز :

مارک زاکربرگ که مدیرعامل و یکی از موسسان شرکت شبکه اجتماعی متا است، روز جمعه با صعود 22 درصدی ارزش سهام متا که 28 میلیارد دلار به ثروت او افزود، پولدارتر شد و ثروتش به 165 میلیارد دلار رسید.

همچنین، زاکربرگ در هنگام پرداخت نخستین سود نقدی سهام شرکت متا در مارس، 174 میلیون دلار دریافت خواهد کرد. زاکربرگ حدود 350 میلیون سهام کلاس ای و بی این شرکت را در اختیار دارد که هر دو واجد دریافت سود نقدی هستند. اگر شرکت متا، سود نقدی سه ماهه 50 سنت را حذف کند، زاکربرگ بیش از 690 میلیون دلار بر مبنای سالانه دریافت خواهد کرد.

این یک تغییر قابل ملاحظه برای ثروت مردی است که ارزش دارایی اش، ارتباط نزدیکی با عملکرد سهام شرکت متا دارد. طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت خالص زاکربرگ در سال 2021 که نزدک به رکورد بالای جدیدی صعود کرده بود، حدود 142 میلیارد دلار بود.

اما اصلاح گسترده بازار، به شدت به متا ضربه زد. سرمایه گذاران و تحلیلگران، از متا برای ریختن میلیاردها دلار به واحد واقعیت مجازی «ریالتی لَبز»، به شدت انتقاد کردند. زاکربرگ با کاهش شدید هزینه ها به شکل گسترده، پاسخ داد و آن را سال «بهره وری متا» نامید.

بسیاری از مدیران عامل شرکت های فناوری، اقدامات مشابه را در سال های 2022، 2023 و 2024 دنبال کردند.  

بر اساس گزارش شبکه خبری سی ان بی سی، درآمد شرکت متا در سه ماهه چهارم، بهتر از حد مطلوب بود و این شرکت رشد در همه بخش های کلیدی را گزارش کرد و درآمد خالصش بر مبنای سالانه، بیش از 3 برابر افزایش یافت. این شرکت اکنون 1.2 تریلیون دلار ارزش دارد.

زاکربرگ از بیل گیتس پولدارتر شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زاکربرگ از بیل گیتس پولدارتر شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زاکربرگ از بیل گیتس پولدارتر شد"، کلیک کنید.