ایران مقابل ژاپن؛بشکن این طلسم 18 ساله را

ایران مقابل ژاپن؛بشکن این طلسم 18 ساله را

به گزارش خبرگزاری آیت البرز؛ به نقل از اسپورت مول،  ایران و ژاپن در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت ها شنبه در ورزشگاه شهر آموزش به مصاف هم خواهند رفت.

ایران توانست از دیدار دشوار برابر سوریه جان سالم به در برد و با تساوی 1-1 و برتری در ضربات پنالتی راهی این مرحله شود در حالی که ژاپن بحرین را 3 بر یک شکست داد و راهی این دور از رقابت ها شد. 

ایران با تیمی که 70 پله پایین تر از آنها در رده بندی فیفا قرار داشت بازی سختی داشت و  بازی دفاعی سوریه برای ایران مشکل ساز شد و باعث شد ایران ده نفره شود ولی در ضریات پنالتی برنده از زمین خارج شد.

به نقل از آیت البرز شنبه هشتمین حضور متوالی آنها در این مرحله از رقابتها خواهد بود و تیم ملی ایران در چهار بازی قبلی خود تنها یک بار از این مرحله عبور کرده که به دور قبل برمی گردد که شاگردان کی روش، چین را با نتیجه 3 بر صفر در سال 2019 شکست دادند.

تیم ملی از مارس 2022 (شکست 2- صفر مقابل کره جنوبی) برابر تیمی از آسیا شکست نخورده است و در 12 بازی از 13 بازی اخیر خود مقابل تیم های آسیایی  در زمان عادی پیروز شده است.

باید 18 سال به عقب برگردید تا به آخرین برد ایران مقابل ژاپنی ها برسید جایی که ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی در سال 2005 در ورزشگاه آزادی توانست دو بر یک ژاپن را شکست دهد.

به نظر می رسد شکست شوکه کننده مقابل عراق، ژاپن را از خواب بیدار کرده است.  این تنها باختی است که مردان هاجیمه موریاسو در دوازده دیدار قبلی متحمل شده اند. سامورایی ها در 13 بازی از 14 بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها بیش از یک بار در بازیهایشان گلزنی کردند.

ژاپنی ها در هشت دوره اخیر جام ملت های آسیا به این مرحله رسیدند و تنها دو بار در سالهای 1996 و 2015 از رسیدن به دور بعدی بازماندند و در شش دوره دیگر به سلامت از این مرحله عبور کردند. 

آبی ها در 6 بازی از 7 بازی اخیر خود مقابل ایران شکست نخورده اند، از جمله پیروزی 3-0 در نیمه نهایی جام ملت های آسیا چهار سال پیش و باید دید ایران انتقام شکست آن سال را خواهد گرفت یا خیر.

251 251

ایران مقابل ژاپن؛بشکن این طلسم 18 ساله را

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران مقابل ژاپن؛بشکن این طلسم 18 ساله را" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران مقابل ژاپن؛بشکن این طلسم 18 ساله را"، کلیک کنید.