دریاچه سد گلیل خراسان شمالی یخ زد

دریاچه سد گلیل خراسان شمالی یخ زد

آفتاب نیوز :

اسحاق خسروپناه جمعه شب اظهار کرد: همه ساله از نیمه دوم آذرماه به دلیل سرمای منطقه و کاهش نامحسوس دمای هوا، آب دریاچه این سد به طور کامل یخ می بندد که امسال به دلیل افزایش دمای هوا به تاخیر افتاد.

وی افزود: با توجه به اینکه این منطقه در ارتفاعات قرار گرفته سال های گذشته ارتفاع برف به بیش از 60 سانتیمتر هم رسیده بود.

سامانه بارشی که از عصر روز گذشته استان را دربر گرفته، تقویت بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و وزش باد لحظه ای شدید، بارش برف در ارتفاعات کولاک برف، مه و کاهش دید به همراه داشته است.

منطقه حفاظت شده گلیل دارای آب و هوایی کوهستانی، با شیب های تند و دره های عمیق و صخره های مرتفع است که بخش وسیعی از منطقه را جنگل های ارس با زادآوری طبیعی مطلوب تشکیل می دهد که از شرق به غرب بر تراکم آن ها افزوده می شود.

دمای هوا در منطقه گلیل و سرانی در زمستان ها عمدتا پنج درجه سانتیگراد زیر صفر است که بعضا تا 18 درجه سانتیگراد زیر صفر هم می رسد.

سد خاکی گلیل با هسته رسی، توان ذخیره سه میلیون مترمکعب و تنظیم سالانه 2 میلیون و 760 هزار متر مکعب آب را دارد.

این سد در 90 کیلومتری شمال شیروان واقع است که آب مورد نیاز 250 هکتار از کشتزار های روستا های میلانلو و تخت چرمه را تامین می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دریاچه سد گلیل خراسان شمالی یخ زد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دریاچه سد گلیل خراسان شمالی یخ زد"، کلیک کنید.