200 فضای آموزشی با 800 کلاس درس جدید در هرمزگان به بهره برداری رسید

200 فضای آموزشی با 800 کلاس درس جدید در هرمزگان به بهره برداری رسید

به گزارش آیت البرز، «مهدی باوقار زعیمی» مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان در حاشیه این آیین اظهار کرد: مدرسه شبانه روزی شهید ذاکر جعفری در شهرستان بشاگرد در قالب 6 کلاس درس با زیربنای یک هزار و546 مترمربع و اعتباری بالغ بر 26 میلیارد تومان در شهرستان بشاگرد این استان افتتاح شد. به گفته وی، 200 پروژه آموزشی وپرورشی با بیش از 1300 میلیارد تومان در دور دوم سفر رییس جمهور به استان و همزمان با دهه فجر در هرمزگان به بهره برداری رسید؛200 پروژه آموزشی در قالب 800 کلاس درس با زیربنای 70 هزار و 440 مترمربع می باشد. مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان با اشاره به نقش موثر خیرین در مدرسه سازی گفت: اگر خوب نقش خیرین را به دانش آموزان منتقل کنیم آنها حتما در آینده انسان هایی نیک کردار و نیکوکار برای جامعه می شوند. باوقار در ادامه خیرین مدرسه ساز را یکی از ارزشمندترین سرمایه های اجتماعی کشور اعلام داشت و افزود: با توجه به نقش خیرین در ایجاد شادابی و نشاط میان جامعه دانش آموزی، عملکرد خیرین مدرسه ساز به عنوان یک نظام الگویی تربیتی و تعالی مسیر انسان ها می باشد.

خیرین بازوان توانمند آموزش وپرورش

وی با تاکید براینکه خیرین می توانند به نشاط و شادابی دانش آموزان کمک کنند، اظهار کرد: خیرین بازوان توانمند آموزش وپرورش هستند. مدیرکل نوسازی مدارس استان همچنین در خصوص نقش خیرین در آینده دانش آموزان خاطرنشان کرد: مدرسه، مهم ترین بستر برای رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و تقویت هویت ملی و دینی آن ها است. به گفته باوقار، خیرین مدرسه ساز، نقش بسیار مهمی در پیشرفت و ساختن آینده کشور ایفا می کنند. گنجینه وجود خیرین و نیک اندیشان، ذخیره پربار و ارزشمندی در آموزش و پرورش است که حقیقتاً برکات زیادی برای نظام تعلیم و تربیت دارد.

نگاه ویژه دولت به مناطق کم برخوردار

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور با ابراز خرسندی از هدیه همزمان 950 فضای آموزشی و پرورشی با استعداد 4000 کلاس درس در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سراسر کشور، اظهار داشت: با حمایت های دولت در ایام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هدیه ای مشتمل بر 4 هزار کلاس درس را به دانش آموزان عزیز تقدیم کردیم، از همه خیرین بزرگوار که خالصانه همیار و همراه ما در مدرسه سازی هستند قدردانی کرده، همه ی افتخارات نهضت مدرسه سازی را مرهون زحمات نیک اندیشانه و خداپسندانه ی خیرین مدرسه ساز می دانیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: رویکرد اصلی 857 مدرسه با ظرفیت 4 هزار کلاس درس و 93 فضای ورزشی و فرهنگی که در دومین روز دهه فجر چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب تقدیم دانش آموزان شده است، تکثیر نیت خیرخواهانه خیرین است.
این مقام مسیول با بیان تحویل تعداد 6 هزار و 754 فضای آموزشی و پرورشی با احتساب طرح هایی که امروز به سایر فضاها افزوده شده است در دولت سیزدهم، تصریح کرد: دلیل عمده ی این اتفاقات امیدآفرین و مثبت، حمایت های سفرهای ریاست محترم جمهور بوده و اگر جهشی در مدرسه سازی صورت گرفته به جهت حمایت های همه جانبه ی شخص رییس جمهور، وزیر و معاونین دولت از نهضت بزرگ مدرسه سازی کشور و حضور میدانی در مناطق مختلف است.
«حمیدرضا خان محمدی» در پایان با تاکید بر اینکه 64 درصد مدارسی که تحویل داده شد از مدارس روستایی و حاشیه شهرها می باشد، خاطرنشان کرد: این موضوع نشان از نگاه دولت به مناطق کم برخوردار بوده که امید داریم استمرار این اتفاق که در راستای عدالت آموزشی و تربیتی است زمینه برطرف کردن مشکلات مدرسه سازی و کیفیت تجهیزات را فراهم کند.

دو هنرستان فنی و حرفه ای در بشاگرد احداث می شود

وزیر آموزش و پرورش که در بدو ورود به مدرسه شهید ذاکر با استقبال گرم و شعارهای حمایتی خیل جمعیت حاضر در مدرسه که برای دیدار با رییس جمهور آمده بودند روبرو شد. وی ضمن اعلام مراتب سلام و درود رییس محترم جمهور، ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت این دیدار صورت پذیرد. صحرایی با اشاره به اولویت قرار دادن رفع مشکلات آموزشی در بشاگرد اظهار کرد: به زودی دو هنرستان فنی و حرفه ای شبانه روزی دخترانه و پسرانه در بشاگرد ساخته و به بهره برداری خواهد رسید. وی افزود: بیشترین دانش آموزان مدارس شبانه روزی در کشور به شهرستان بشاگرد اختصاص دارد ولی متاسفانه در دوره های گذشته نسبت به مدارس شبانه روزی بی مهری های زیادی شده است و با اینکه در دولت سیزدهم سرانه هنرستانه ها را دو و نیم برابر افزایش دادیم ولی بازهم این سرانه کم و جوابگوی نیازهای دانش آموزان نیست که در آینده ای نزدیک به سرانه اختصاصی مدارس شبانه روزی اضافه خواهیم داد. وزیر آموزش و پرورش از اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه تجهیزات فضاهای آموزشی و پرورشی شهرستان بشاگرد خبر داد و تاکید کرد: بخشی از این اعتبار که در بهمن ماه تخصص خواهد یافت در توسعه تجهیزات آموزشی ،پرورشی ،ورزشی هنرستانهای ضمیمه و روستا مرکزی استفاده می شود.

مقاوم سازی مدارس شرق هرمزگان در دستورکار قرار دارد

رضامراد صحرایی با اشاره به وجود مدارس فرسوده در بشاگرد، یادآور شد: بسیاری از ساختمان های مدارس بشاگرد مقاوم نیستند که در قالب طرح شهید عجمیان در دولت سیزدهم با همراهی گروه های جهادی و مردمی این مراکز را بهسازی و نوسازی خواهیم کرد. این مقام مسیول بیان کرد: در دولت سیزدهم تمامی پروژه های نیمه تمام مدارس تکمیل و به بهره برداری خواهند رسید و یکی از اولویت های اصلی تکمیل پروژه های خیری است که در دولت قبل ناتمام رها شده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "200 فضای آموزشی با 800 کلاس درس جدید در هرمزگان به بهره برداری رسید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "200 فضای آموزشی با 800 کلاس درس جدید در هرمزگان به بهره برداری رسید"، کلیک کنید.