افزایش یارانه تشویقی کالابرگ به 220 هزار تومان

افزایش یارانه تشویقی کالابرگ به 220 هزار تومان

عناوین مهم ترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری به اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ، موکول شدن تصمیم گیری درباره منطقه ای شدن مزد 1403 به شورای عالی کار، استفاده از ظرفیت تعاونی های پوشاک در عرصه بین الملل و تحقق 93 درصدی اهداف اشتغال خانگی در دولت سیزدهم اختصاص داشت.

به گزارش آیت البرز، این هفته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی تحت عنوان طرح فجرانه خبر داد که بر اساس آن یارانه تشویقی خانوارهای دهک های اول تا هفتم درآمدی از 120 به 220 هزار تومان افزایش می یابد و خانوارها می توانند به مدت سه ماه از اقلام کالابرگی خرید کنند.
این طرح به مناسبت دهه مبارک فجر از 17 بهمن ماه آغاز و تا 17 اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت و اعتبار خرید 11 قلم کالابرگ به ازاریهر نفر از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز این هفته از تحقق 93 درصد هدف گذاری ایجاد اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 140  هزار فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی ایجاد شده است.
به گفته همتیان بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 20 تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی استانی تاسیس شده و در 11 استان دیگر نیز راه اندازی این تعاونی ها در دست پیگیری است.

سومین نشست کمیته دستمزد شورای عالی کار این هفته تشکیل و طبق گفته نماینده کارگری اختیار تصمیم گیری در خصوص منطقه ای شدن دستمزد 1403 به شورای عالی کار موکول شد.
آنطور که میرغفاری، نماینده کارگران در شورای عالی کار گفته، مزد سال 1403 بر اساس مزد حداقلی و سراسری تعیین خواهد شد و چنانچه مقرر شود فراتر از مزد حداقلی، مزد منطقه ای نیز تعیین شود، منوط به تصمیم شورای عالی کار است و بدون لحاظ کردن فرمول یا معیار خاص در این زمینه باید بر اساس ساختار چانه زنی برای هر منطقه تصویب شود.

معاون اشتغال وزیر کار نیز از احیای 6000 بنگاه راکد و نیمه فعال و بازگشت آنها به چرخه تولید خبر داد.

آنطور که محمود کریمی بیرانوند گفته یکی از گام های مثبت و موثری که دولت برای رونق بازار کار برداشته احیای 6000 بنگاه راکد و نیمه فعال بوده که فعال شدن آنها تاثیر بسزایی در اشتغال کشور داشته است.

به گفته وی این واحدها با همکاری دستگاه ها از جمله قوه قضاییه به چرخه تولید بازگشته و فعالیت خود را از سر گرفته اند.

استفاده از ظرفیت تعاونی های تولید پوشاک در عرصه بین المللی خیر دیگری بود که از سوی معاون امور تعاون اتاق تعاون استان تهران اعلام شد.
استادرضایی با اشاره به ظرفیتهای بالای تعاونی های تولید پوشاک در کشور از برنامه ریزی برای شناسایی تعاونی های تامین نیاز تولیدکنندگان پوشاک و تشکیل تعاونی های چندملیتی خبر داد.
خبر دیگر این هفته به تشکیل قرارگاه «آموزش ایمنی و توانمندسازی ویژه کارفرمایان کارگاه های زیر 10 نفر» اختصاص داشت.

به گفته حبیب الله جلیلی ـ سرپرست مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همایش تبیین قرارگاه آموزش ایمنی و توانمندسازی کارفرمایان هفدهم بهمن ماه همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و اجرای مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی شماره  155 به طور همزمان در 31 استان کشور برگزار و دوره آموزشی به منظور آشنایی با قوانین و مقررات ایمنی کار برای 6000 نفر از کارفرمایان کارگاههای زیر 10 نفر ارایه می شود.
پایان خبر آیت البرز

افزایش یارانه تشویقی کالابرگ به 220 هزار تومان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش یارانه تشویقی کالابرگ به 220 هزار تومان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش یارانه تشویقی کالابرگ به 220 هزار تومان"، کلیک کنید.