چرا قیمت برخی بومگردی ها یکباره دوبرابر شد؟

چرا قیمت برخی بومگردی ها یکباره دوبرابر شد؟

همزمان با افزایش موج سفرها به جنوب کشور، هزینه اقامت در برخی بومگردی ها با افزایش قابل توجهی مواجه شده است. در یک ماه گذشته بررسی قیمت ها در برخی بومگردی های این مناطق، افزایش نرخ تا دوبرابر را نشان می دهد. رییس جامعه اقامتگاه های بومگردی ایران، اما با رد این اتفاق از سوی بومگردی های مجاز، عامل این گرانی را برخی پلتفرم های فروش و رزرو اقامتگاه دانست.

یاور عبیری در گفت وگو با آیت البرز درباره افزایش نرخ اقامت در برخی بومگردی های جنوب کشور در زمانی که با افزایش تقاضا برای سفر مواجه هستند، اظهار کرد: بومگردی ها نرخ اقامت را افزایش نداده اند. برخی سایت ها و پلتفرم های فروش و رزرواسیون خدمات اقامت به دلیل شیوه هایی که برای تبلیغات و فروش دارند، نرخ ها را افزایش می دهند، وگرنه از هزینه اضافه شده، چیزی عاید بومگردی ها نمی شود و بیشتر مبلغ، به دلیل گارانتی فروش خدمات اقامتگاه، به همان سایت رزرواسیون می رسد.

او افزود: این سایت ها پرنفوذ و قدرتمند هستند و شیوه کار آنها به وجهه و هویت بومگردی ها ضربه می زند. در این سایت ها و پلتفرم ها هر نوع اقامتگاهی پیدا می شود، از مجاز و مجوزدار گرفته تا خانه های شخصی و ویلایی. اگر این سایت ها مجوز فعالیت دارند چرا تحت کنترل و نظارت نیستند و اجازه دارند هر نوع اقامتگاهی را تبلیغ کنند؟ اگر غیرمجاز هستند چرا آزادانه فعالیت می کنند و مانع کار آنها نمی شوند؟

عبیری گفت: ما بارها درباره تاثیر منفی این سایت ها و سامانه های فروش و رزرواسیون اعتراض کرده ایم، اما هیچ ترتیب اثری نداده اند. علاوه بر این، در یکی از پلتفرم های شناخته شده تبلیغات و آگهیِ فروش، تبلیغ اقامتگاه ها مشاهده می شود، چرا باید در چنین پلتفرمی که کالا، خانه و ماشین می فروشند، اجازه تبلیغ اقامتگاه های گردشگری هم داده شود؟

رییس جامعه اقامتگاه های بومگردی ایران در ادامه درباره میانگین نرخ اقامت در بومگردی های کشور، گفت: هزینه اقامت در مناطق مختلف کشور متفاوت است، مثلا نرخ ها در استان های غربی به نسبت استان های مرکزی پایین تر است، اما به طور کل، میانگین نرخ را برای هر نفر حدود 400 – 500 هزار تومان می توان اعلام کرد.

پایان خبر آیت البرز

چرا قیمت برخی بومگردی ها یکباره دوبرابر شد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا قیمت برخی بومگردی ها یکباره دوبرابر شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا قیمت برخی بومگردی ها یکباره دوبرابر شد؟"، کلیک کنید.