بارش برف و باران در جاده های 26 استان کشور

بارش برف و باران در جاده های 26 استان کشور

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده های 26 استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با آیت البرز، درباره آخرین وضعیت جوی جاده های کشور گفت: تردد در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت) به صورت عادی است اما در محورهای شمالی بارش برف و باران و مه گرفتگی در ارتفاعات گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در سایر محورها تردد روان است و مشکل ترافیکی خاصی وجود ندارد، ادامه داد: در برخی از محورهای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، تهران، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، گلستان، کرمانشاه، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان بارش برف و باران گزارش شده است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره بارش باران در پنج استان کشور خاطرنشان کرد:  در برخی از محورهای استان های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و گیلان بارش باران مشاهده شده است.

شیرانی ضمن توصیه به رانندگان برای به همراه داشتن تجهیزات زمستانی از آن ها خواست نسبت به تجهیز خودرو، استفاده از زنجیر چرخ و باک بنزین پر اقدام کنند و گفت: شماره تلفن های 120 و 88255555 در مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور آماده پاسخگویی به سوالات مردم درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور است.

وی ادامه داد: رانندگان باید بدانند در شرایط بارش برف و باران نحوه رانندگی نیز تغییر می کند، از جمله اینکه در این شرایط باید با سرعت مطمینه رانندگی کرد. سرعت مطمینه یعنی سرعتی کمتر از سقف سرعت مجاز که در آن امکان کنترل خودرو به راحتی وجود داشته باشد. پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز همچنین افزایش دقت نیز توصیه های دیگری است که باید جدی گرفته شود.

شیرانی با بیان اینکه طرح زمستانی پلیس در جاده های کشور به خصوص محورهای کوهستانی و برفگیر با قوت در حال اجراست، گفت: در شرایط زمستانی لازم است رانندگان نیز نکاتی را مدنظر قراردهند، همراه داشتن زنجیرچرخ از سوی رانندگانی که قصد عبور از محورهای برفگیر را دارند، الزامی است و در صورت تشدید بارش برف، ماموران پلیس راه حتما از ادامه مسیر خودروهای فاقد زنجیرچرخ جلوگیری خواهند کرد همچنین لازم است که رانندگان حتما یکبار با نحوه نصب و استفاده از زنجیر چرخ آشنایی داشته باشند. اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو و برف پاک کن ها همچنین پر کردن باک خودرو در مبدا از جمله موارد دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارش برف و باران در جاده های 26 استان کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارش برف و باران در جاده های 26 استان کشور"، کلیک کنید.